top of page

Ceļojums uz Dienvidameriku - uz karnevālu!

 

   Vai tas ir iespējams? Jā, tepat pie mums - Latvijā, Apšuciemā. Aizveram acis un, tās atverot, jau nokļūstam Dienvidamerikā, kur notiek krāšņi karnevāli un deju uzvedumi, kur Plieņciema kāpa pārvēršas par Andu kalniem ar ērgļu- pūķu cīņām, kur jūras krastā tiek rakta Amazone, kur sporta spēles vada pats Džeka Sperova mazmazmazbērns. Apšuciems sagaida mājās jūrnieku Jāni, kas, izceļojies pa Karību jūru, kopā ar saviem mājdzīvniekiem - papagaili un kaķīti - atgriežas zvejnieku ciematā, un visi zina jautājuma „Jānis mājās?” nozīmi.

    Nometnes laikā bijām ekskursijās Apšuciema izstāžu zālē, Pūres šokolādes ražotnē, gājām pārgājienā pa Apšuciemu un tālo Plieņciema kāpu, dejojām, dziedājām, darinājām maskas, sportojām, veidojām smilšu skulptūras, peldējāmies, ēdām saldējumu, draudzējāmies un drusku arī pastrīdējāmies (kā jau īstā piedzīvojuma gaisotnē!).

   Tāda, līdz pašām malām piepildīta, šogad atkal bija 7 dienu nometne „Karnevāls” Apšuciemā.

   Nedēļa ir viens mirklis, salīdzinot ar lielo gatavošanos, organizēšanu, saskaņošanu, lai viss izdotos tā, kā plānots. Paldies cilvēkiem, kas mums palīdzēja Varavīksnes spēlē, paldies Apšuciema bibliotekārei un izstāžu zāles vadītājai par interesanto ekskursiju, paldies Pūres šokolādes ražotnes kolektīvam, šoferim, Ķekavas novada sporta aģentūras direktorei Dacei Cīrulei par sporta inventāra nomu, paldies privātās pamatskolas direktorei Egitai Heislerei atbalstu un skolas inventāra nomu, paldies krustmātei Ingai Lagzdiņai, kas dažādoja noslēguma priekšnesumu vecākiem ar dziesmu, paldies krustmātei Andrai Eglītei par mirkļu iemūžināšanu fotogrāfijās, paldies Kārlim Knospiņam, prezentāciju veidotājam par Dienvidameriku, un visiem, kas mūs atbalsta kaut ar labu vārdu, jo tas dod sparu iet uz priekšu.

Par sava novada vecākiem un bērniem atkal rūpi turēja Ķekavas novada dome, atvieglojot vecāku līdzfinansējumu un dāvājot bērniem iespēju baudīt īstu vasaru draugu pulkā.

    Un, protams, vislielākais paldies nometnes vadītāju komandai - Santai Veidemanei, nometnes rokdarbu nodarbību vadītājai, Ivettai Tamanei - deju nodarbības un noslēguma koncerta režisorei, Ivetai Eglītei, visas nometnes kopējā stāsta izveidotājai, Agnesei Grebžei, kas bija uzņēmusies rūpes par medicīnas jautājumiem un bija mīļa un rūpīga māsiņa! Paldies vecākiem, kas jau gadiem paliek mums uzticīgi un jau šobrīd plāno nākamo gadu, kad 19.jūlijā, pēc skanīgajiem Skolēnu dziesmu un deju svētkiem, atkal dosimies uz Apšuciemu, kur būšot ... „Antarktīdas aukstums”!

Nometnes vadītāja Anda Knospiņa

bottom of page